66. Velká cena města Plzně a 15. Memoriál Josefa Pavelce

24.11. 2018 se na naší půdě konal již 66. ročník Velké ceny města Plzně. Na tento náš úspěšný závod, který v minulých letech trhal rekordy v počtu závodníků, dorazilo 47 závodníků a závodnic z 11 oddílů. Jako každý rok se hodnotily závodníci podle dvojboje v hmotnostních kategoriích a celkové umístění podle Sinclairových bodů v kategoriích junioři, juniorky, ženy, muži a masters.

Jako první na činku nastoupili junioři. Skupinu juniorů zvítězil Jiří Bárnet (328,63 S.b.) ze Sokolova. Druhé místo vybojoval Jakub Drnec (302,59 S.b.) z Chomutova a třetí místo získal domácí závodník Tomáš Ott (258,16 S.b.). Dále mezi juniory závodil další domácí závodník Ondřej Kuba (194,03 S.b.), který vybojoval 4. místo.

V další skupině nastoupili závodníci Masters. Zde zvítězil Jan Anger (363,81 S.b.) z Teplic, druhý skončil Petr Kolář (325,12 S.b.) z Bohemians Praha a třetí byl Vojtěch Najman (301,33 S.b.) taktéž z Pražské Bohemky. V této skupině závodil náš člen Pavel Novák, který celkově skončil na 8. místě s výkonem 229,85S.b.

Ve třetí skupině jsme mohli sledovat výkony žen, juniorek a žáků. Z juniorek byla nejlepší Kristýna Morávková (173,18 S.b.) z Barbel Praha. Druhou a třetí příčku obsadily závodnice z domácího oddílu a to Vendula Přibylová (144,02 S.b.) a Pavla Hrušková (125,16 S.b.).

Mezi ženy byla nejlepší Eleonóra Dinga (209,84 S.b.) z Rotavy. Druhé místo patřilo Anetě Poklopové (189,52 S.b.) z Bohemians Praha a třetí skončila Adéla Kolmanová (185,27 S.b) také z Bohemians Praha. Za náš oddíl v této kategorii startovali dvě závodnice. Starcková Eva (171,97 S.b.), která v celkovém pořadí skončila šestá a Eva Küfnerová (116,83 S.b.) na 8. místě.

V poslední skupině nastoupili muži, kterou ovládl Tomáš Harančík z Bohemians Praha s výkonem 372,53 S.b. . Druhé místo obsadil Dominik Hariš (325,33 S.b.) z Chomutova a třetí místo získal Petr Špaček (296,57 S.b.). I mezi muži náš oddíl měl zastoupení. Byl jím Petr Sláma, kterému se bohužel nepodařilo dát základ v trhu a kvůli zranění ani v nadhozu. Doufáme že bude v pořádku.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na vyhlášení již 15.ročníku Memoriálu Josefa Pavelce. Memoriál vyhrává nejlepší závodník ve váhové kategorii do 94 kg. Letos se jím stal Dominik Hariš s výkonem 280kg ve dvojboji.

Všem závodníkům gratulujeme k výkonům a doufáme že dorazí na další ročníky. 🙂

 

Výsledky :   Velká cena města Plzně – výsledky celkové

Za fotografie děkujeme Václavu Fialkovi a Pavle Hruškové.

 

Eva Küfnerová a Eva Starcková

Vendy Přibylová

Eva Küfnerová

Pavel Novák

Vendy Přibylová, Pavla Hrušková, Eva Starcková