3. kolo 1. ligy žen, Plzeň

V sobotu 15.9. se v prostorách našeho oddílu proběhlo poslední kolo ženské ligy. Sjely se k nám do Plzně vzpěračky z pěti oddílů, z celé republiky. Po dvou kolech vedlo družstvo TAK Hellas Brno „A“ před druhým TJ Bohemians Praha „A“ a třetím TJ Sokol Moravská Ostrava „A“.

V první skupině vzpíraly z našich Eva Starcková a Vendula Přibylová. Obě děvčata byla úspěšná. Eva utrhla 50 kg, nadhodila 58 kg a započítala 163,60 Sb. Vendy bojovala na podobných vahách, kdy utrhla 48 kg a nadhodila 56 kg. Nakonec vybojovala pro tým 134,51 Sb. Ve druhé skupině nastoupily další dvě naše závodnice, a to Adéla Jurková a Markéta Kellarová. Adéle se bohužel v trhu se tolik nedařilo a zapsala si pouze základní pokus 52 kg. V nadhozu se jí dařilo víc a nadhodila 71 kg a přispěla se 143,56 Sb. Markéta, která se k nám po roce vrátila z Německa, utrhla 57 kg a nadhodila 68 kg. Do soutěže přispěla 167,81 Sb. Nakonec děvčata v tomto kole vybojovali dohromady 474,98 Sb a umístili se na 8.místě.

Na konci soutěže jsme byli svědky překonání třech veteránských rekordů v podání Lenky Kenisové, v trhu 75 kg, v nadhozu 100 kg a ve dvojboji 175 kg v kategorii W1 do 69 kg.

V konečném výsledku se medailové pořadí nezměnilo. Letošní ženskou ligu zvítězilo družstvo TAK Hellas Brno „A“, na druhém místě se umístilo družstvo TJ Bohemians Praha „A“ a třetí místo obsadili závodnice z TJ Sokol Moravská Ostrava. Naše družstvo obsadilo v celkovém pořadí 8. příčku a tak bude muset bojovat v kvalifikaci o udržení v nejvyšší soutěži. Kvalifikace proběhne na naší půdě 8.11. s vítězným týmem z 2. ligy.

 

Kompletní výsledky :  3Kolo1LigyZen2018